GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN GÜÇ: GENÇLİK

TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI GENEL BAŞKAN YARDIMCISI RABİYA KAZAK TAVŞANLI’DA ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİ İLE BULUŞTU

“GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN GÜÇ: GENÇLİK”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı yerleşkesinde “Çarşamba Öğleden Sonra Etkinlikleri” kapsamında, Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Rabiya KAZAK, “GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN GÜÇ: GENÇLİK” konulu sunumuyla öğrencilerle buluştu.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Remzi GÖREN, Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Bülent CIRIK, Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğretim Üyesi Haluk GÜNEŞ, Tavşanlı bürokratları, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı konferansta, Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Bülent CIRIK ve Rektör Prof.Dr. Remzi GÖREN, öğrencilere birer selamlama konuşması yaparak, gençliğin geleceğin Türkiyesi’ndeki önemine vurgu yaptılar.

TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Rabiya KAZAK ise konuşmasında, kendi üniversite yıllarından örnekler vererek, şimdiki gençliğin özgürce düşünebilme ve düşündüğünü, inandığını özgürce yaşayabilme anlamında daha avantajlı olduğunu ifade etti. KAZAK ayrıca, üniversite yıllarında 28 Şubat sürecinin mağduru olduğunu, başörtüsü dolayısıyla kampüs alanına dahi giremediğini ve bu sürecin kendisinde travma yarattığını ifade etti. Gençlere inançlarından, benliklerinden ödün vermeden, gelişen büyüyen Türkiye’nin inşasında rol almalarını tavsiye eden KAZAK, kendi potansiyellerinin farkına vararak, kendilerini bilimsel ve ahlaki anlamda donatarak ülkemize, ailelerine ve kendilerine karşı görevlerini icra etmelerini istedi.

Konferans sonrasında KDPÜ Rektörü Prof.Dr. Remzi GÖREN, “Bu anahtarla üniversitemize özgürce, inancınızla, dilediğiniz zaman girebilirsiniz” ifadeleriyle üniversite anahtarını takdim etmiş, katılım ve katkılarından dolayı Rabiya KAZAK’a teşekkürlerini sunmuştur.

Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, Pazar